Seishin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

2 posters

Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Нед Май 17, 2009 1:11 pm

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) 001

Заглавие: Умри
Автор: Каори Юки (Kaori Yuki)
Томове: 1 (one-shot)
Език: Български
Преводач: Neko
Редактор: Neko
Модератор: Neko
Скан: Celestial Scans
Статус: Завършен

Започнат: 10-05-2009
Публикуван: 17-05-2009
Завършен: 17-05-2009

[Страница]
[Mediafire] [Megaupload]



Последната промяна е направена от Neko на Пет Юли 23, 2010 2:16 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти (Reason for editing : Updated links)
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  crazy_little_crow Пет Юни 12, 2009 10:24 pm

Честит първи завършен проект~
Твърде тежко за моя вкус, но добре направено. Само натрапчивото повтаряне на "братко" ми дойде в повече ( вярвам, че и в оригинал е така ) - не че нещо, но на места е напълно ненужно и стои малко сухичко, изразено на роден език. Не мога да го третирам като тавтологична грешка, затова съм доволна от крайния резултат ~
Давайте, Неко-сенпай, fightooo~

Само да питам ( аз все питам ) другите уаншотчета ще попаднат ли под светлината на прожектора на екипа?
crazy_little_crow
crazy_little_crow

Female Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 09.06.2009

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Съб Юни 13, 2009 9:26 am

Довери ми се, ако не беше толкова напрапчиво и в оригинала, вече да съм махнала половината. Но реших, че постоянно напомня на читателя, че те са брат и сестра. Реших да е "братко" а не "бате" защото тя не е много доволна от положението си, така че дори и да го е обичала тя не го е искала и не е харесвала как я третира. След второто "братко" тази дума за мен доби такъв студен смисъл.
Това наистина не е най-добрият one-shot на Каори, но беше кратичко и много лесно за превод.
За другите one-shot-ове, сигурно, но може би след още 1-2 глави на Лудвиг. Ако имаш някой любим one-shot и искаш да го видиш на български, кажи ще го преведа първи.
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  crazy_little_crow Съб Юни 13, 2009 10:40 am

Взела си правилно решение. Сега като се замисля, ако не се повтаряше постоянно, щеше да е поредната връзка убиец-жертва и драмата, че са роднини щеше да се загуби покрай всичко останало. Същност се губи значението на думата "братко" и може би мангаката е искала да покаже това, не поредното убийство на роднина.
Иначе за мен думата изгуби своя смисъл в мангата още в началото и затова не разбирах защо постоянно я повтаря, при условие, че реално вече е безсмислена. Явно акцентът се поставя на друго място.

В момента предпочитам да се порадвам на Лудвиг, пред който и да е oneshot ~ xD ~Трябва да му се отдели вниманието, което заслужава ~ + Мангата ми е либима, така че подкрепям идеята усилията да са насочени натам~

Имам любим, но той е част от колекция и жанровете няма да допаднат на всички. Може би един слънчев ден...
crazy_little_crow
crazy_little_crow

Female Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 09.06.2009

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Съб Юни 13, 2009 11:01 am

crazy_little_crow написа:Имам любим, но той е част от колекция и жанровете няма да допаднат на всички. Може би един слънчев ден...

Ако е на Каори, сподели, любопитно ми е.

Втора глава на Лудвиг е готова!
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  crazy_little_crow Съб Юни 13, 2009 11:21 am

Йей~ Много хубава новина~ *отива да си я свали*

Става въпрос за компилацията Shounen Zanzou или Boys Next Door. Първите два oneshot-а са много хубави, но личен фаворит ми е втория - Devil Inside. Така че ако имаш време можеш да им хвърлиш един поглед, не е задължително да ги превеждаш заради мен *blush*
crazy_little_crow
crazy_little_crow

Female Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 09.06.2009

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Нед Юни 14, 2009 9:41 pm

crazy_little_crow написа:Йей~ Много хубава новина~ *отива да си я свали*

Става въпрос за компилацията Shounen Zanzou или Boys Next Door. Първите два oneshot-а са много хубави, но личен фаворит ми е втория - Devil Inside. Така че ако имаш време можеш да им хвърлиш един поглед, не е задължително да ги превеждаш заради мен *blush*

О, да! Boys Next Door е много готинично, много искам да го преведа, и си мислех то да е първият проект, но тъй като е shonen-ai реших, че не е много подходящо за начало. Ако някой не го преведе докато свърши първият том на Лудвиг, ще преведа Boys Next Door. Devil Inside е също готино, и ще го преведа, но не мога да кажа кога точно. Може би ще го кача със Спящата красавица (3та глава на Лудвиг).
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  crazy_little_crow Нед Юни 14, 2009 11:20 pm

Аз точно заради това, че е shonen-ai, не исках да го споменавай. Не бързай да изпълняваш капризите ми~ Когато имаш време и вдъхновение - тогава ( ако искаш )~ Все пак аз се надявам на цялата компилация, но работата не е спешна и наложителна~ Нали са си oneshot-чета, винаги ще се намери време и за тях~

Благодаря за усърдната работа~ Дори самото ти желание да се заемеш, ме радва~
crazy_little_crow
crazy_little_crow

Female Брой мнения : 10
Age : 34
Registration date : 09.06.2009

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Пон Юни 15, 2009 4:26 pm

crazy_little_crow написа:Аз точно заради това, че е shonen-ai, не исках да го споменавай.
Абе ако героят беше момиче въздействието щеше да е същото. Това че двамата са мъже не променя много нещата, а просто сменя един жанр.

crazy_little_crow написа:Не бързай да изпълняваш капризите ми~ Когато имаш време и вдъхновение - тогава ( ако искаш )~
Аз винаги гледам да изпълнявам капризи ^^

crazy_little_crow написа:Все пак аз се надявам на цялата компилация, но работата не е спешна и наложителна~ Нали са си oneshot-чета, винаги ще се намери време и за тях~
Проблема е, че Boys Next Door е проект на Sakura-Crisis, които не обичат да им се превеждат нещата, затова тървим raw или от други езици (руски). Имаше още една причина аз да не превеждам мангата и тя беше заглавието. Но след цял ден обсъждане и игра на асоциаций, го оправихме и сега официално го започваме ето тук. Другите две ще чакат. Лудвиг е с предимство, а и Berserk скоро ще е при мен за модерация като мине сесията.

crazy_little_crow написа:Благодаря за усърдната работа~ Дори самото ти желание да се заемеш, ме радва~
Аз благодаря за подкрепата.

P.S. Много искам да видя Bloodhound на български ^^;
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Neko Пет Юли 23, 2010 2:17 pm

Обновени връзки
Neko
Neko
Админ

Female Брой мнения : 77
Age : 34
Location : Bulgaria, Ruse
Прякор : Neko
Клуб : Seishin
Registration date : 13.11.2008

http://mistress-sama.uuuq.com

Върнете се в началото Go down

"Умри" от Kaori Yuki (One-Shot) Empty Re: "Умри" от Kaori Yuki (One-Shot)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите